Government Officials Contacts

Talk to the people who make the policies

Your voice matters! Contact your officials using these lists or join our Action Network and receive text and email alerts to connect with your representatives in just one click. It is critically important that Maryland job creators make their voices heard. Now more than ever, your voice can be the driving force to make Maryland the best place to work and live.

JOIN NOW

 

MARYLAND GOVERNOR/LT. GOVERNOR

Name Title Address City Zip Phone
Larry Hogan Governor 100 State Circle Annapolis 21401 (410) 974-3901
Boyd Rutherford Lt. Governor 100 State Circle Annapolis 21401 (410) 974-3901

 

MARYLAND DEPARTMENTS

VIEW TABLE

Name Title Address City Zip Email Phone
Nancy Kopp Treasurer Goldstein Treasury Building, 80 Calvert St. Annapolis 21401 treasurer@treasurer.state.md.us (410) 260-7160
Peter Franchot Comptroller 80 Calvert Street Annapolis 21404 pfranchot@comp.state.md.us (410) 260-7801
Brian Frosh Attorney General 200 St. Paul Place Baltimore 21202 oag@oag.state.md.us (410) 576-6300
John C. Wobensmith Secretary of State Fred L. Wineland Building, 16 Francis St. Annapolis 21401 mdsos@sos.state.md.us (410) 974-5190
Rona E. Kramer Secretary of Aging 301 West Preston St., Room 1107 Baltimore 21201 rona.kramer@maryland.gov (410) 767-1102
Joseph Bartenfelder Secretary of Agriculture Wayne A. Cawley, Jr. Building, 50 Harry S Truman Parkway Annapolis 21401 joe.bartenfelder@maryland.gov (410) 841-5880
David R. Brinkley Secretary of Budget & Management 45 Calvert St. Annapolis 21401 david.brinkley@maryland.gov (410) 260-7041
Kelly Schulz Secretary of Commerce World Trade Center Baltimore, 401 East Pratt St. Baltimore 21202 kelly.schulz@maryland.gov (410) 767-6300
Carol A. Beatty Secretary of Disabilities 217 East Redwood St., Suite 1300 Baltimore 21202 carol.beatty@maryland.gov (410) 767-3661
Karen B. Salmon State Superintendent of Schools Nancy S. Grasmick State Education Building, 200 West Baltimore St. Baltimore 21201 karen.salmon@maryland.gov (410) 767-0462
Ben H. Grumbles Secretary of the Environment Montgomery Park Business Center, 1800 Washington Blvd. Baltimore 21230 ben.grumbles@maryland.gov (410) 537-3084
Ellington Churchill Jr. Secretary of General Services 301 West Preston St., Suite 1401 Baltimore 21201 ellington.churchill@maryland.gov (410) 767-4960
Dennis R. Schrader Acting Secretary of Health Herbert R. O’Conor State Office Building, 201 West Preston St. Baltimore 21201 dennis.schrader@maryland.gov (410)-767-4639
Kenneth C. Holt Secretary of Housing and Community Development 7800 Harkins Road Lanham 20706 kenneth.holt@maryland.gov (301)-429-7452
Lourdes R. Padilla Secretary of Human Services 311 West Saratoga St., Baltimore 21201 lourdes.padilla@maryland.gov (410) 767-7616
Michael G. Leahy Secretary of Information Technology 100 Community Place Crownsville 21032 michael.leahy@maryland.gov (410) 697-9401
Sam J. Abed Secretary of Juvenile Services One Center Plaza, 120 West Fayette St. Baltimore 21201 sam.abed@maryland.gov (410) 230-3100
Tiffany P. Robinson Secretary of Labor 500 North Calvert St., Room 401 Baltimore 21202 tiffany.robinson@maryland.gov (410) 230-6020
Jeannie Haddaway-Riccio Secretary of Natural Resources Tawes State Office Building, 580 Taylor Ave. Annapolis 21401 jeannie.riccio@maryland.gov (410) 260-8101
Robert S. McCord Secretary of Planning 301 West Preston St. Baltimore 21201 robert.mccord@maryland.gov (410) 767-4510
Robert L. Green Secretary of Public Safety & Correctional Services Baltimore City Detention Center, 401 East Eager St. Baltimore 21202 secretary.dpscs@maryland.gov (410) 339-5004
Col. Woodrow W. (Jerry) Jones III Secretary of State Police 1201 Reisterstown Road Pikesville 21208 msp.superintendent@maryland.gov (410)-653-4219
Gregory I. Slater Secretary of Transportation Harry R. Hughes Department of Transportation Building, 7201 Corporate Center Drive Hanover 21076 secretary@mdot.state.md.us (410)-865-1000
George W. Owings III Secretary of Veterans Affairs Fred L. Wineland Building, 4th Floor, 16 Francis St. Annapolis 21401 secretary.mdva@maryland.gov (410) 260-3838
James D. Fielder Jr. Secretary of Higher Education Nancy S. Grasmick Building, 10th Floor, 6 North Liberty St. Baltimore 21201 james.fielder@maryland.gov (410) 767-3312
Maj. Gen. Linda L. Singh Adjutant General linda.l.singh.mil@mail.mil (410) 576-6097
Jimmy H. Rhee Special Secretary of Small, Minority, & Women Business Affairs 100 Community Place 3rd Floor Crownsville 21032 jimmy.rhee@maryland.gov (410) 697-9600
Chris E. Cavey Secretary of Appointments Fred L. Wineland Building, 5th Floor, 16 Francis St. Annapolis 21401 chris.cavey@maryland.gov (410) 974-2661

 

HOUSE AND SENATE LEADERSHIP

VIEW TABLE

Name Title Address City Zip District Location Email Phone
Delegate Adrienne Jones Speaker of the House 100 State Circle Annapolis 21401 10 Baltimore County adrienne.jones@house.state.md.us (410) 841-3800
Senator Bill Ferguson President of the Senate 100 State Circle Annapolis 21401 46 Baltimore City bill.ferguson@senate.state.md.us (410) 841-3600
Delegate Eric Luedtke House Majority Leader 350 House Office Building, 6 Bladen St. Annapolis 21401 14 Montgomery eric.luedtke@house.state.md.us (410) 841-3110
Delegate Nicholaus Kipke House Minority Leader 212 House Office Building, 6 Bladen St. Annapolis 21401 31B Anne Arundel nicholaus.kipke@house.state.md.us (410) 841-3421
Delegate Talmadge Branch House Majority Whip 151 House Office Building, 6 Bladen St. Annapolis 21401 45 Baltimore City talmadge.branch@house.state.md.us (410) 841-3398
Delegate Kathy Szeliga House Minority Whip 201 House Office Building, 6 Bladen St. Annapolis 21401 7 Baltimore & Harford kathy.szeliga@house.state.md.us (410) 841-3698
Senator Nancy King Senate Majority Leader 121 James Senate Office Building, 11 Bladen St. Annapolis 21401 39 Montgomery nancy.king@senate.state.md.us (410) 841-3686
Senator Bryan Simonaire Senate Minority Leader 423 James Senate Office Building, 11 Bladen St. Annapolis 21401 31 Anne Arundel bryan.simonaire@senate.state.md.us (410) 841-3658
Senator Michael Hough Senate Minority Whip 420 James Senate Office Building, 11 Bladen St. Annapolis 21401 4 Frederick and Carroll michael.hough@senate.state.md.us (410) 841-3704
Senator Susan Lee Senate Majority Whip 223 James Senate Office Building, 11 Bladen St. Annapolis 21401 16 Montgomery susan.lee@senate.state.md.us (410) 841-3124

 

FEDERAL REPRESENTATIVES

VIEW TABLE

Name Title Office Building Room City Zip Code District Phone
Andy Harris Representative Rayburn HOB 2334 Washington DC 20515 1 202-225-5311
A. Dutch Ruppersberger Representative Rayburn HOB 2206 Washington DC 20515 2 202-225-3061
John P. Sarbanes Representative Rayburn HOB 2370 Washington DC 20515 3 202-225-4016
Anthony G. Brown Representative Longworth HOB 1323 Washington DC 20515 4 202-225-8699
Steny Hoyer Representative Longworth HOB 1705 Washington DC 20515 5 202-225-4131
David Trone Representative Longworth HOB 1110 Washington DC 20515 6 202-225-2721
Kweisi Mfume Representative Rayburn HOB 2263 Washington DC 20515 7 202-225-4741
Jamie Raskin Representative Cannon HOB 2242 Washington DC 20515 8 202-225-5341
Senator Chris Van Hollen Senator Hart SOB 110 Washington DC 20515 202-224-4654
Senator Benjamin Cardin Senator Hart SOB 509 Washington DC 20515 202-224-4524

 

 

ALL MARYLAND GENERAL ASSEMBLY CONTACTS

Chamber Last First District County Committee Phone ((410)-841-) Email
Delegate Acevero Gabriel 39 Montgomery APP x3001 gabriel.acevero@house.state.md.us
Delegate Adams Christopher 37B Caroline, Dorchester, Talbot, and Wicomico ECM x3343 christopher.adams@house.state.md.us
Delegate Amprey Marlon 40 Baltimore City E&T x3520 marlon.amprey@house.state.md.us
Delegate Anderson Curt 43 Baltimore City JUD x3291 curt.anderson@house.state.md.us
Delegate Anderton Jr. Carl 38B Wicomico E&T x3431 Carl.Anderton@house.state.md.us
Delegate Arentz Steven 36 Kent, Queen Anne’s, Cecil, and Caroline ECM x3543 steven.arentz@house.state.md.us
Delegate Arikan Lauren 7 Baltimore and Harford JUD x3334 lauren.arikan@house.state.md.us
Delegate Attar Dalya 41 Baltimore City W&M x3268 dalya.attar@house.state.md.us
Delegate Atterbeary Vanessa 13 Howard JUD (Vice Chair) x3471 Vanessa.Atterbeary@house.state.md.us
Delegate Bagnall Heather 33 Anne Arundel HGO x3406 heather.bagnall@house.state.md.us
Delegate Barnes Ben 21 Prince George’s and Anne Arundel APP x3046 ben.barnes@house.state.md.us
Delegate Barnes Darryl 25 Prince George’s W&M x3557 Darryl.Barnes@house.state.md.us
Delegate Barron Erek 24 Prince George’s HGO x3692 Erek.Barron@house.state.md.us
Delegate Bartlett Sandy 32 Anne Arundel JUD x3370 sandy.bartlett@house.state.md.us
Delegate Barve Kumar 17 Montgomery E&T (Chair) x3990 kumar.barve@house.state.md.us
Delegate Beitzel Wendell 1A Garrett and Allegany APP x3435 wendell.beitzel@house.state.md.us
Delegate Belcastro Lisa 11 Baltimore HGO x3833 lisa.belcastro@house.state.md.us
Delegate Bhandari Harry 8 Baltimore HGO x3526 harry.bhandari@house.state.md.us
Delegate Boteler Joseph 8 Baltimore W&M x3365 joseph.boteler@house.state.md.us
Delegate Boyce Regina 43 Baltimore City E&T x3476 regina.boyce@house.state.md.us
Delegate Branch Chanel 45 Baltimore City W&M x3257 chanel.branch@house.state.md.us
Delegate Branch Talmadge 45 Baltimore City ECM x3398 talmadge.branch@house.state.md.us
Delegate Bridges Tony 41 Baltimore City APP x3283 tony.bridges@house.state.md.us
Delegate Brooks Benjamin 10 Baltimore ECM x3352 Benjamin.Brooks@house.state.md.us
Delegate Buckel Jason 1B Allegany W&M x3404 Jason.Buckel@house.state.md.us
Delegate Cardin Jon 11 Baltimore JUD x3054 jon.cardin@house.state.md.us
Delegate Carey Ned 31A Anne Arundel ECM x3047 Ned.Carey@house.state.md.us
Delegate Carr Jr. Alfred 18 Montgomery HGO x3638 alfred.carr@house.state.md.us
Delegate Chang Mark 32 Anne Arundel APP (Vice Chair) x3511 Mark.Chang@house.state.md.us
Delegate Charkoudian Lorig 20 Montgomery ECM x3423 lorig.charkoudian@house.state.md.us
Delegate Charles Nick 25 Prince George’s HGO x3707 nick.charles@house.state.md.us
Delegate Chisholm Brian 31B Anne Arundel HGO x3206 brian.chisholm@house.state.md.us
Delegate Ciliberti Barrie 4 Frederick and Carroll E&T x3080 Barrie.Ciliberti@house.state.md.us
Delegate Clark Jerry 29C Calvert and St. Mary’s E&T x3314 jerry.clark@house.state.md.us
Delegate Clippinger Luke 46 Baltimore City JUD (Chair) x3488 luke.clippinger@house.state.md.us
Delegate Conaway Jr. Frank 40 Baltimore City JUD x3189 frank.conaway@house.state.md.us
Delegate Cox Daniel 4 Frederick and Carroll JUD x3288 dan.cox@house.state.md.us
Delegate Crosby Brian 29B St. Mary’s ECM x3227 brian.crosby@house.state.md.us
Delegate Crutchfield Charlotte 19 Montgomery JUD x3485 charlotte.crutchfield@house.state.md.us
Delegate Cullison Bonnie 19 Montgomery HGO x3883 bonnie.cullison@house.state.md.us
Delegate Davis Debra 28 Charles JUD x3337 debra.davis@house.state.md.us
Delegate Davis Dereck 25 Prince George’s ECM (Chair) x3519 dereck.davis@house.state.md.us
Delegate Dumais Kathleen 15 Montgomery ECM (Vice Chair) x3052 kathleen.dumais@house.state.md.us
Delegate Ebersole Eric 12 Baltimore and Howard W&M x3328 Eric.Ebersole@house.state.md.us
Delegate Feldmark Jessica 12 Baltimore and Howard W&M x3205 jessica.feldmark@house.state.md.us
Delegate Fennell Diana 47A Prince George’s ECM x3478 Diana.Fennell@house.state.md.us
Delegate Fisher Mark 27C Calvert ECM x3231 mark.fisher@house.state.md.us
Delegate Fisher Wanika 47B Prince George’s JUD x3340 wanika.fisher@house.state.md.us
Delegate Forbes Catherine 42A Baltimore APP x3487 catherine.forbes@house.state.md.us
Delegate Fraser-Hidalgo David 15 Montgomery E&T x3186 david.fraser.hidalgo@house.state.md.us
Delegate Ghrist Jefferson 36 Kent, Queen Anne’s, Cecil, and Caroline APP x3555 Jeff.Ghrist@house.state.md.us
Delegate Gilchrist Jim 17 Montgomery E&T x3744 jim.gilchrist@house.state.md.us
Delegate Grammer Jr. Robin 6 Baltimore JUD x3298 Robin.Grammer@house.state.md.us
Delegate Griffith Mike 35B Cecil and Harford JUD x3444 mike.griffith@house.state.md.us
Delegate Guyton Michele 42B Baltimore W&M x3793 michele.guyton@house.state.md.us
Delegate Harrison Andrea Fletcher 24 Prince George’s E&T x3919 andreafletcher.harrison@house.state.md.us
Delegate Hartman Wayne 38C Wicomico and Worcester W&M x3556 wayne.hartman@house.state.md.us
Delegate Haynes Keith 44A Baltimore City APP x3801 keith.haynes@house.state.md.us
Delegate Healey Anne 22 Prince George’s E&T x3961 anne.healey@house.state.md.us
Delegate Henson Shaneka 30A Anne Arundel APP x3045 shaneka.henson@house.state.md.us
Delegate Hill Terri 12 Baltimore and Howard HGO x3378 Terri.Hill@house.state.md.us
Delegate Holmes Jr. Marvin 23B Prince George’s E&T x3310 marvin.holmes@house.state.md.us
Delegate Hornberger Kevin 35A Cecil W&M x3284 Kevin.Hornberger@house.state.md.us
Delegate Howard Seth 30B Anne Arundel ECM x3439 Seth.Howard@house.state.md.us
Delegate Impallaria Rick 7 Baltimore and Harford ECM x3289 rick.impallaria@house.state.md.us
Delegate Ivey Julian 47A Prince George’s W&M x3326 julian.ivey@house.state.md.us
Delegate Jackson Carl 8 Baltimore ECM x3766 carl.jackson@house.state.md.us
Delegate Jacobs Jay 36 Kent, Queen Anne’s, Cecil, and Caroline E&T x3449 jay.jacobs@house.state.md.us
Delegate Jalisi Jay 10 Baltimore E&T x3358 Jay.Jalisi@house.state.md.us
Delegate Johnson Steve 34A Harford HGO x3280 steve.johnson@house.state.md.us
Delegate Jones Adrienne 10 Baltimore x3800 adrienne.jones@house.state.md.us
Delegate Jones Dana 30A Anne Arundel W&M x3211 dana.jones@house.state.md.us
Delegate Jones Rachel 27B Calvert and Prince George’s JUD x3103 rachel.jones@house.state.md.us
Delegate Kaiser Anne 14 Montgomery W&M (Chair) x3036 anne.kaiser@house.state.md.us
Delegate Kelly Ariana 16 Montgomery HGO x3642 ariana.kelly@house.state.md.us
Delegate Kerr Ken 3B Frederick HGO x3240 ken.kerr@house.state.md.us
Delegate Kipke Nicholaus 31B Anne Arundel HGO x3421 nicholaus.kipke@house.state.md.us
Delegate Kittleman Trent 9A Howard and Carroll APP x3556 Trent.Kittleman@house.state.md.us
Delegate Korman Marc 16 Montgomery APP x3649 Marc.Korman@house.state.md.us
Delegate Krebs Susan 5 Carroll HGO x3200 susan.krebs@house.state.md.us
Delegate Krimm Carol 3A Frederick APP x3472 Carol.Krimm@house.state.md.us
Delegate Lehman Mary 21 Prince George’s and Anne Arundel E&T x3114 mary.lehman@house.state.md.us
Delegate Lewis Jazz 24 Prince George’s APP x3691 jazz.lewis@house.state.md.us
Delegate Lewis Robbyn 46 Baltimore City HGO x3772 robbyn.lewis@house.state.md.us
Delegate Lierman Brooke 46 Baltimore City E&T x3319 Brooke.Lierman@house.state.md.us
Delegate Lisanti Mary Ann 34A Harford W&M x3331 MaryAnn.Lisanti@house.state.md.us
Delegate Long Robert 6 Baltimore W&M x3458 Bob.Long@house.state.md.us
Delegate Lopez Lesley 39 Montgomery JUD x3021 lesley.lopez@house.state.md.us
Delegate Love Sara 16 Montgomery E&T x3454 sara.love@house.state.md.us
Delegate Luedtke Eric 14 Montgomery W&M x3110 eric.luedtke@house.state.md.us
Delegate Malone Michael 33 Anne Arundel JUD x3510 Michael.Malone@house.state.md.us
Delegate Mangione Nino 42B Baltimore APP x3258 nino.mangione@house.state.md.us
Delegate Mautz Johnny 37B Caroline, Dorchester, Talbot, and Wicomico ECM x3429 Johnny.Mautz@house.state.md.us
Delegate McComas Susan 34B Harford JUD x3272 susan.mccomas@house.state.md.us
Delegate McIntosh Maggie 43 Baltimore City APP (Chair) x3407 maggie.mcintosh@house.state.md.us
Delegate McKay Mike 1C Allegany and Washington APP x3321 Mike.McKay@house.state.md.us
Delegate Metzgar Ric 6 Baltimore APP x3332 Ric.Metzgar@house.state.md.us
Delegate Moon David 20 Montgomery JUD x3474 David.Moon@house.state.md.us
Delegate Morgan Matthew 29A St. Mary’s HGO x3170 Matt.Morgan@house.state.md.us
Delegate Novotny Reid 9A Howard and Carroll APP x3582 reid.novotny@house.state.md.us
Delegate Otto Charles 38A Somerset and Worcester E&T x3433 charles.otto@house.state.md.us
Delegate Palakovich Carr Julie 17 Montgomery W&M x3037 julie.palakovichcarr@house.state.md.us
Delegate Parrott Neil 2A Washington E&T x3636 neil.parrot@house.state.md.us
Delegate Patterson Edith 28 Charles W&M x3247 Edith.Patterson@house.state.md.us
Delegate Pena-Melnyk Joseline 21 Prince George’s and Anne Arundel HGO (Vice Chair) x3502 joseline.pena.melnyk@house.state.md.us
Delegate Pendergrass Shane 13 Howard HGO (Chair) x3139 shane.pendergrass@house.state.md.us
Delegate Pippy Jesse 4 Frederick and Carroll ECM x3118 jesse.pippy@house.state.md.us
Delegate Proctor Susie 27A Charles and Prince George’s APP x3083 susie.proctor@house.state.md.us
Delegate Qi Lily 15 Montgomery ECM x3090 lily.qi@house.state.md.us
Delegate Queen Pam 14 Montgomery ECM x3380 pam.queen@house.state.md.us
Delegate Reilly Teresa 35B Cecil and Harford HGO x3278 Teresa.Reilly@house.state.md.us
Delegate Reznik Kirill 39 Montgomery APP x3039 kirill.reznik@house.state.md.us
Delegate Rogers Mike 32 Anne Arundel ECM x3372 mike.rogers@house.state.md.us
Delegate Rose April 5 Carroll W&M x3070 April.Rose@house.state.md.us
Delegate Rosenberg Samuel 41 Baltimore City HGO x3297 samuel.rosenberg@house.state.md.us
Delegate Ruth Sheila 44B Baltimore E&T x3802 sheila.ruth@house.state.md.us
Delegate Saab Sid 33 Anne Arundel HGO x3551 Sid.Saab@house.state.md.us
Delegate Sample-Hughes Sheree 37A Dorchester and Wicomico HGO x3427 Sheree.Sample.Hughes@house.state.md.us
Delegate Shetty Emily 18 Montgomery JUD x3181 emily.shetty@house.state.md.us
Delegate Shoemaker Haven 5 Carroll W&M x3359 Haven.Shoemaker@house.state.md.us
Delegate Smith Stephanie 45 Baltimore City W&M x3486 stephanie.smith@house.state.md.us
Delegate Solomon Jared 18 Montgomery APP x3130 jared.solomon@house.state.md.us
Delegate Stein Dana 11 Baltimore E&T (Vice Chair) x3527 dana.stein@house.state.md.us
Delegate Stewart Vaughn 19 Montgomery E&T x3528 vaughn.stewart@house.state.md.us
Delegate Szeliga Kathy 7 Baltimore and Harford HGO x3698 kathy.szeliga@house.state.md.us
Delegate Terrasa Jen 13 Howard E&T x3246 jen.terrasa@house.state.md.us
Delegate Thiam Brenda 2B Washington JUD x3125 brenda.thiam@house.state.md.us
Delegate Turner Veronica 26 Prince George’s ECM x3212 veronica.turner@house.state.md.us
Delegate Valderrama Kriselda 26 Prince George’s ECM x3210 kris.valderrama@house.state.md.us
Delegate Valentino-Smith Geraldine 23A Prince George’s APP x3101 geraldine.valentino@house.state.md.us
Delegate Walker Jay 26 Prince George’s ECM x3581 jay.walker@house.state.md.us
Delegate Washington Alonzo 22 Prince George’s W&M (Vice Chair) x3652 alonzo.washington@house.state.md.us
Delegate Watson Courtney 9B Howard ECM x3077 courtney.watson@house.state.md.us
Delegate Watson Ron 23B Prince George’s JUD x3448 ron.watson@house.state.md.us
Delegate Wells Melissa 40 Baltimore City E&T x3545 melissa.wells@house.state.md.us
Delegate Wilkins Jheanelle 20 Montgomery W&M x3493 jheanelle.wilkins@house.state.md.us
Delegate Williams Nicole 22 Prince George’s JUD x3058 nicole.williams@house.state.md.us
Delegate Wilson C. T. 28 Charles ECM x3325 ct.wilson@house.state.md.us
Delegate Wivell Williams 2A Washington E&T x3447 william.wivell@house.state.md.us
Delegate Young Karen Lewis 3A Frederick HGO x3436 Karen.Young@house.state.md.us
Delegate Young Pat 44B Baltimore APP x3544 pat.young@house.state.md.us
Senator Augustine Malcolm 47 Prince George’s FIN x3745 malcolm.augustine@senate.state.md.us
Senator Bailey Jack 29 Calvert and St. Mary’s JPR x3673 jack.bailey@senate.state.md.us
Senator Beidle Pamela 32 Anne Arundel

EXN (Vice Chair)

FIN

x3593 pamela.beidle@senate.state.md.us
Senator Benson Joanne 24 Prince George’s

SRU (Chair)

FIN

x3148 joanne.benson@senate.state.md.us
Senator Carozza Mary Beth 38 Somerset, Worcester, and Wicomico EHEA x3645 marybeth.carozza@senate.state.md.us
Senator Carter Jill 41 Baltimore City JPR x3697 jill.carter@senate.state.md.us
Senator Cassilly Robert 34 Harford JPR x3158 Bob.Cassilly@senate.state.md.us
Senator Corderman Paul 2 Washington B&T x3903 paul.corderman@senate.state.md.us
Senator Eckardt Adelaide 37 Caroline, Dorchester, Talbot, and Wicomico

B&T

EXN

x3590 adelaide.eckardt@senate.state.md.us
Senator Edwards George 1 Garrett, Allegany, and Washington

B&T

EXN

SRU

x3565 george.edwards@senate.state.md.us
Senator Elfreth Sarah 30 Anne Arundel B&T x3578 sarah.elfreth@senate.state.md.us
Senator Ellis Arthur 28 Charles EHEA x3616 arthur.ellis@senate.state.md.us
Senator Feldman Brian 15 Montgomery

FIN (Vice Chair)

EXN

x3169 brian.feldman@senate.state.md.us
Senator Ferguson Bill 46 Baltimore City

EXN

SRU

x3600 bill.ferguson@senate.state.md.us
Senator Gallion Jason 35 Harford and Cecil EHEA x3603 jason.gallion@senate.state.md.us
Senator Grffith Melony 25 Prince George’s

B&T

EXN

x3127 melony.griffith@senate.state.md.us
Senator Guzzone Guy 13 Howard

B&T (Chair)

EXN

SRU

x3572 guy.guzzone@senate.state.md.us
Senator Hayes Antonio 40 Baltimore City

EXN

FIN

x3656 antonio.hayes@senate.state.md.us
Senator Hershey Jr. Stephen 36 Kent, Queen Anne’s, Cecil, and Caroline FIN x3639 steve.hershey@senate.state.md.us
Senator Hester Katie Fry 9 Carroll and Howard EHEA x3671 katiefry.hester@senate.state.md.us
Senator Hettleman Shelly 11 Baltimore JPR x3131 shelly.hettleman@senate.state.md.us
Senator Hough Michael 4 Frederick and Carroll

EXN

JPR

SRU

x3704 michael.hough@senate.state.md.us
Senator Jackson Michael 27 Prince George’s, Charles, and Calvert JPR x3700 michael.jackson@senate.state.md.us
Senator Jennings J.B. 7 Baltimore and Harford FIN x3706 jb.jennings@senate.state.md.us
Senator Kagan Cheryl 17 Montgomery EHEA (Vice Chair) x3134 Cheryl.Kagan@senate.state.md.us
Senator Kelley Delores 10 Baltimore

FIN (Chair)

EXN

SRU

x3606 delores.kelley@senate.state.md.us
Senator King Nancy 39 Montgomery

B&T

EXN

SRU

x3686 nancy.king@senate.state.md.us
Senator Klausmeier Katherine 8 Baltimore

FIN

SRU

x3620 katherine.klausmeier@senate.state.md.us
Senator Kramer Benjamin 19 Montgomery FIN x3151 Ben.Kramer@senate.state.md.us
Senator Lam Clarence 12 Baltimore and Howard

EHEA

EXN

x3653 clarence.lam@senate.state.md.us
Senator Lee Susan 16 Montgomery

EXN

JPR

x3124 susan.lee@senate.state.md.us
Senator McCray Cory 45 Baltimore City B&T x3165 cory.mccray@senate.state.md.us
Senator Patterson Obie 26 Prince George’s EHEA x3092 obie.patterson@senate.state.md.us
Senator Peters Douglas 23 Prince George’s

B&T

EXN

x3631 douglas.peters@senate.state.md.us
Senator Pinsky Paul 22 Prince George’s

EHEA (Chair)

EXN

SRU

x3155 paul.pinsky@senate.state.md.us
Senator Ready Justin 5 Carroll FIN x3683 justin.ready@senate.state.md.us
Senator Reilly Edward 33 Anne Arundel EHEA x3568 edward.reilly@senate.state.md.us
Senator Rosapepe Jim 21 Prince George’s and Anne Arundel

B&T (Vice Chair)

EXN

x3141 jim.rosapepe@senate.state.md.us
Senator Salling Johnny Ray 6 Baltimore B&T x3587 johnnyray.salling@senate.state.md.us
Senator Simonaire Bryan 31 Anne Arundel

EHEA

EXN

SRU

x3658 bryan.simonaire@senate.state.md.us
Senator Smith Jr. William 20 Montgomery

JPR (Chair)

EXN

SRU

x3634 will.smith@senate.state.md.us
Senator Sydnor III. Charles 44 Baltimore City and Baltimore JPR x3612 charles.sydnor@senate.state.md.us
Senator Waldstreicher Jeff 18 Montgomery JPR (Vice Chair) x3137 jeff.waldstreicher@senate.state.md.us
Senator Washington Mary 43 Baltimore City EHEA x3145 mary.washington@senate.state.md.us
Senator West Chris 42 Baltimore JPR x3648 chris.west@senate.state.md.us
Senator Young Ronald 3 Frederick

EXN (Chair)

B&T

x3575 ronald.young@senate.state.md.us
Senator Zucker Craig 14 Montgomery

SRU (Vice Chair)

B&T

x3625 craig.zucker@senate.state.md.us

 

CHAMBER EVENTS

Apr
21

2021 Legislative Session Recap

11 a.m. - 12 p.m. /

Join us for a 2021 Legislative Session Recap webinar with Q&A to walk through our initial thoughts and observations following Sine Die.

May
18

Webinar | Understanding and Fostering Equity, Inclusion and Diversity Internally and Externally

12 p.m. - 1 p.m. /

The Maryland Chamber Foundation in partnership with BGE presents the sixth and final installment of the webinar series promoting equity and inclusion in the workplace.

Oct
04

Chamber Cup 2021

9:00 a.m. - 5:30 p.m. / GLENWOOD, MD

Join us for the tenth annual Maryland Chamber Cup – it’s what we wait all year fore!

BE A PART
OF THE
EXCITEMENT

JOIN NOW